KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning/collage 16914278

nr 1691 4278

James Coignard

(1925-2008), Frankrike

Carborundumetsning/collage, Signerad och numrerad 36/50, "Muraille et Rouge", bladets mått: 101x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x70, ej glas

James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:00:11

James Coignard

Läs mer om James Coignard